Komedia politike: Hapet kinema ne parlament/ Basha drejt doreheqjes? – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”, Të Gjitha

Komedia politike: Hapet kinema ne parlament/ Basha drejt doreheqjes?

Presidenti Meta refuzoi sot të merrte pjesë në Komisionin Hetimor parlamentar për shkarkimin e tij, edhe pse kishte deklaruar, që do të ishte atje në 10 maj, në ditën e drejtësisë.Në mungesë të Metës, mbledhja e komisionit u shndërrua në kinema, pasi aty u shfaqën emisionet televizive, ku presidenti, sipas mazhorancës, ka shkelur kushtetutën.Ish-sekretari i përgjithshëm i PD- së, Arben Ristani deklaroi në një emision televiziv, se mbledhja e Këshillit Kombtar të PD-së ishte qesharake dhe arriti deri në pikën që një deputet, i tha Bashës, të jepte dorëheqjen, nëse humb garën për kryetar partie.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *