Kamëz/ Viti i ri shkollor gjen 3 shkolla pa mësues. – Stop
KLIPET

Kamëz/ Viti i ri shkollor gjen 3 shkolla pa mësues.

Viti i ri shkollor ka nisur me mungesa arsimtarësh në Kamëz.Në bashkinë e Kamzës, janë 55 vende vakante në ciklin 9 vjecar dhe fillor, nga të cilat, 44 të përhershme dhe 11 të përkohshme. Në zyrën vendore arsimore Kamëz, përgjegjësi Gertjan Murataj, u shpreh, se lista e mësuesve fitues nuk është shpallur akoma, por të interesuarit, kanë patur mundësi të shohin rezultatet e tyre.Në Drejtorinë e arsimit parauniversitar, drejtuesi, Fiqiri Çifligu, pranoi problematikën dhe u shpreh, se do t’i jepet zgjidhje. Por sipas tij, ka neglizhencë nga mësuesit, që në shumë raste, nuk janë të interesuar për këtë punë

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *