“Jena rrit bashkë” i merr 50 mijë Euro borxh e nuk ia kthen, gjykata i jep të drejtë borxhliut – Stop
KAMERA E FSHEHTE, KLIPET

“Jena rrit bashkë” i merr 50 mijë Euro borxh e nuk ia kthen, gjykata i jep të drejtë borxhliut

Olti Buneci denoncon në “Stop” të njohurin dhe komshiun e tij Julian Bregu, të cilit vite më parë i dha para borxh. Po pas disa vitesh Bregu nuk po i kthen borxhin prej 50 mijë eurosh.Në këtë situatë Olti iu drejtua Gjykatës me një deklaratë noteriale për borxhin bashkë me kamatë-vonesat. Gjykata e Shkallës parë, i dha të drejtë Bunecit, duke detyruar Julian Bregun, që të kthejë borxhin. Por ky vendim apelohet nga borxhliu dhe pas 6 vitesh Apeli i Tiranës i jep të drejtë borxhliut Julian Bregu, duke rrëzuar vendimin e shkallës së parë.Për të provuar këtë paligjshmëri, kemi regjistruar me kamera të fshehtë një takim mes Olti Bunecit dhe Julian Bregut. Ky i fundit e pranon, se nuk ka shlyer borxhin fakt ky i mjaftueshëm, për të treguar, se Apeli i Tiranës ka marrë një vendim të padrejtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *