Ia dha per t’i mobiluar, i ndërron bravat e përvetëson 11 apartamentet – Stop
KLIPET

Ia dha per t’i mobiluar, i ndërron bravat e përvetëson 11 apartamentet

Thanas Nika është një i moshuar, që jeton vetëm në qytetin e Sarandës.Në vitin 2013 lidhi një kontratë, ku i dha investitorit 778 m katrorë truall, dhe në këmbim do të merrte 13 objekte në pallatin 8 katësh, mes tyre dyqane, garazhe, papafingo.Pasi përfundoi pallati, duke qënë i vetëm, u lidh Leon Kodrën. Ky i fundit do të merrej me mobilimin e apartamenteve dhe do të ndihmonte në shitjen e hyrjeve.Paratë ia dërgonte Thanasi nga Greqia. Befas kur kthehet, sheh që 11 hyrjeve u ishin ndërruar bravat.Në këtë moment nisi konflikti.Leon Kodra pretendon, se Thanasi i ka premtuar, se do ia jepte atij.Ai thotë, se ka shpenzuar duke mobiluar hyrjet dhe kërkon shpërblim. Mes tyre nuk ekziston asnjë marrëveshje shkresore ligjore.Prokurori thotë, se cështja ka natyrë civile, duke e drejtuar qytetarin në Gjykatën Civile.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *