I vuri zjarrin kodrës në Ksamil, arrestohet autori(EMRI) – Stop
Lajme, Të Gjitha

I vuri zjarrin kodrës në Ksamil, arrestohet autori(EMRI)

Zjarret në jug vazhdojnë të jenë shqetësuese për banorët kjo prej temperaturave të larta që kanë përfshirë vendin.

Teksa mbrëmjen e 30 korrikut është raportuar një tjetër zjarr në Ksamil, policia ka arritur të arrestoj autorin I cili akuzohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Burime nga policia njoftojne se, me datë 30.07.2021, ora 23:30, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Edmond Idajet Zogaj, banues në Ksamil, sepse në orën 19:00 është kostatuar se ka vendosur zjarr në një kodër në lagjen nr.1 në Ksamil, në zonën e quajtur “baxhua”, ku nga zjarri janë djegur një hektar shkurre, ferra dhe disa ullishte.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *