I transferoi 60 mijë euro gabimisht, personi refuzon t’ia kthejë paratë 88-vjeçarit – Stop
Bota, Të Gjitha

I transferoi 60 mijë euro gabimisht, personi refuzon t’ia kthejë paratë 88-vjeçarit

Një burrë i moshuar rrezikon të humbasë shtëpinë e tij pasi gabimisht transferoi 71,400 dollarë tek personi i gabuar, në vend të kompanisë prej nga dhe mori shtëpinë e tij.

Gordon Layton, një stërgjysh 88-vjeçar nga Bundaberg, Queensland, i dërgoi paratë nga llogaria e tij bankare në një llogari tjetër me datë 14 qershor.

Ai dhe vajza e tij Jacqui Morrison-White e kuptuan gabimin brenda tre orësh, por tashmë ishte vonë, pasi personit të cilit ia ka transferuar, dyshohet se po refuzon t’i kthejë ato.

Personi që dyshohet se ka vjedhur paratë është akuzuar dhe do të përballet me gjykatën.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *