I premtuan ta çonin në Kanada dhe i zhvatën 10 mijë euro, e pëson keq 31-vjeçarja

Një 31-vjeçare është arrestuar nga policia e Tiranës për veprën penale “Mashtrimi”, ndërsa bashkëpunëtori i saj është shpallur në kërkim.

Në kuadër të operacionit “Premtimi”, u bë ndalimi i shtetases A. Ll., 31 vjeçe dhe u shpall në kërkim shtetasi S. Gj., 34 vjeç, të dy banues në Tiranë, njofton policia.

Këta dy shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se i kanë marrë shumën 10 000 euro, shtetasit B. Gj., 49 vjeç, banues në Malësi të Madhe, duke i premtuar se do ta ndihmonin atë që të shkonte në Kanada.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Të Fundit