Grabitja ne Cerrik/ Çeshtja ne hetim, dhunuesit largohen nga Shqiperia. – Stop
KLIPET

Grabitja ne Cerrik/ Çeshtja ne hetim, dhunuesit largohen nga Shqiperia.

Më 8 tetor të 2019-ës, emisioni “Stop” transmetoi një ngjarje të rëndë, që kishte ndodhur mesnatën e 11 prillit, në Fermë të Cërrikut, ku 3 persona të maskuar grabitën familjen Sherifi, në një banesë private 2-katëshe.Flokrida Sherifi, vajza e familjes, tregoi, se 3 personat me maska, armë zjarri e leva, thyen xhamin e dritares dhe u futën në dhomën e gjumit, duke kërcënuar me armë.Mamanë e lidhën e po ashtu keqtrajtuan fizikisht vetë Flokridën.Ata morën 2 milionë lekë dhe u larguan të frikësuar nga britmat e grave të shtëpisë.Vajza tregoi, se dy kamerat e sigurisë kanë marrë pamje të qarta dhe ajo ka njohur agresorët: Xhuljo Cela, Erand Bajrami dhe Aurel Brace, dy komshinj dhe një kushëri.3 grabitësit u shoqëruan për disa orë në polici dhe më pas u lanë të lirë.Tre muaj më pas, pas shkresës së drejtuar Prokurorisë së Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, na vjen përgjigjia, se ka nisur procedimi penal më 24 prill të 2019-ës dhe cështja është ende nën hetim. Por “Stop” mëson, se dy nga grabitësit janë larguar nga Shqipëria.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *