Gjykata vendos zhbllokimin e makinës, policia nuk ia kthen pronarit – Stop
KLIPET

Gjykata vendos zhbllokimin e makinës, policia nuk ia kthen pronarit

Një vit më parë kemi transmetuar denoncimin e zotit Taulant Cela, administrator i një biznesi privat, që jep makina me qira në afërsi të Rinasit,Tiranë, Ai tregoi për mbajtjen të bllokuara të dy automjeteve, një golf 4 dhe një Mercedes ML nga dy prokuroritë, ajo e Peshkopisë dhe Pogradecit. Në rastin e Pogradecit, një qytetar u kap me makinën e dhënë me qira, duke transportuar shtetas sirianë. Autori u arrestua dhe makina e Taulantit nuk u kthye. Prokurori Gjergji Ceka u shpreh, se me mjetin është bërë krim, edhe pse autori i krimit u zbulua dhe u vu në pranga.Por pasi u mësua, se “Stop” po ndiqte këtë cështje,prokurori ndryshoi version, duke vendosur kthimin e mjetit Taulant Celës.Sot, më shumë se një vit më pas,Taulant Cela tregon, se edhe pse doli vendimi i gjykatës për kthimin e makinës, ai ende nuk e ka marrë atë.Ka shkuar në policinë e Korcës, e në fillim i kanë thënë, se duhen dokumentat zyrtare dhe më pas, se nuk janë dokumentat e makinës. Ai thotë, se ka shukuar shumë herë të marrë autimejtin dhe askush nuk i justifikon këto shpenzime.Vendimi i gjykatës i datës 12 dhjetor 2021 thotë, se makina duhet t’i kthehet të zotit, por qytetari pretendon, se ka marrë përgjigje të ndryshme. Ne jemi drejtuar në Drejtorinë e policisë së Korcës, ku na thanë, se duhen dokumentat fizikisht.

Në polici premtojnë, se makina do të kthehet të hënën.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *