Gjykata e Tiranës dënon me 10 vite burg ish-efektivin e Shqiponjave për vrasjen e Klodian Rashës – Stop
Lajme, Të Gjitha

Gjykata e Tiranës dënon me 10 vite burg ish-efektivin e Shqiponjave për vrasjen e Klodian Rashës

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 10 vite burg, ish-efektivin e Shqiponjave, Nevaldo Hajdarajn për vrasjen e Klodian Rashës në dhjetor të 2020.

Sipas News24, Nevaldo Hajdaraj ka kërkuar falje dhe i ka shprehur ngushëllime familjes së Rashës në seancën gjyqësore që ka nisur në orën 13:00.

Avokati i Nevaldo Hajdarajt, Adriatik Cama i cili mbeti i plagosur rreth dy muaj më parë në vrasjen e Kudret Saliajt ishte i pranishëm në sallën e gjyqit sëbashku me të pandehurin.

Mësohet se ai ka kërkuar që Hajdaraj të mos dënohet për veprën penale vrasje me dashje. Sipas tij, vrasja e Rashës është në kapërcim të kushteve të mbrojtjes çka përkthehet në një dënim më të ulët.

Trupa gjykuese është tërhequr tashmë për të marrë vendim

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *