Gjinushi emërohet kryetar i Akademisë së Shkencave/ Mediat nuk lejohen në mbledhje. – Stop
Të Gjitha

Gjinushi emërohet kryetar i Akademisë së Shkencave/ Mediat nuk lejohen në mbledhje.

Akademia e Shkencave po zhvillon mbledhjen për emërimin e Skënder Gjinushit si kryetar i ASH-së.

Mësohet se kjo mbledhje po zhvillohet me dyer te mbyllura dhe nuk është lejuar asnjë media të jetë prezente.

Sot, pritet që Akademia e Shkencave të emërojë Gjinushin në statusin e ri, ndonëse presidenti Ilir Meta nuk e dekretoi atë në këtë pozicion.
Meta refuzoi këtë dekret me pretendimin se Gjinushi ishte kryetar Partie në momentin që u zgjodh në krye të Akademisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *