FOTO/ Kjo është kroçera më e madhe në botë, nis lundrimin në 2024 – Stop
Të Gjitha

FOTO/ Kjo është kroçera më e madhe në botë, nis lundrimin në 2024

Në janar të vitit 2024 do të nisë lundrimin kroçera më e madhe në botë, e njohur si “Ikona e Detit”.

Ndërtimi i saj nisi në vitin 2021 dhe në të mund të strehoen 7.600 të ftuar në 2,805 dhomat e saj. Në të do ketë 40 restorante.

Me gjatësi 365 metra, madhësia e anijes së ardhshme të lundrimit do të jetë pak më e madhe se ‘Wonder of the Seas’ e Royal Caribbean, e cila mban aktualisht titullin e anijes më të madhe të lundrimit në botë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *