FOTO/ Brenda avionit privat 500 milionë dollarësh të Princit Al Saud, me 2 dhoma gjumi e fron floriri

Saudit, biznesmen miliarder, investitor, filantrop dhe mbret… Bëhet fjalë për Al Waleed bin Talal Al Saud , i cili në vitin 2008, ishte pjesë e listës së 100 njerëzve më me ndikim në planet.

Saudit, biznesmen miliarder, investitor, filantrop dhe mbret… Bëhet fjalë për Al Waleed bin Talal Al Saud , i cili në vitin 2008, ishte pjesë e listës së 100 njerëzve më me ndikim në planet. Pasuria e tij arrin shifra marramendëse e në këto rrethana ia ka lejuar edhe vetes që të ketë jo një, po 3 avion privat,  Boeing 747 , Airbus 321 dhe Hawker Siddeley 125.

Boeing 747 fillimisht ishte projektuar për të transportuar më shumë se 400 pasagjerë, mirëpo në 2003 ai u ble nga princi dhe më vonë u modifikua për t’iu përshtatur kërkesave të tij. Ky avion tashme ka 2 dhoma gjumi luksoze, një dhomë ngrënie për 14 persona dhe një fron në qendër…

 

Të Fundit