Fizika i dogji mjeksine, drejtoria vendore: Nuk e dime, na vjen keq-Stop-24 Shtator 2021 – Stop
Të Gjitha

Fizika i dogji mjeksine, drejtoria vendore: Nuk e dime, na vjen keq-Stop-24 Shtator 2021

Për problemin e maturantes Dajana Suci, morëm takim në zyrën vendore të arsimit parauniversitar Durrës dhe takuam drejtoreshën e kurrikulave Matilda Leka. Ajo na tha, se kjo zyrë nuk kishte dijeni, për situatën, që Dajana ishte e interesuar të bënte fizikë. Gjithcka mund të bëjë tani, është të shprehë keqardhjen, që vajza me rezultate të shkëlqyera, nuk mund të studiojë mjeksi.Eksperti Albano Zhapaj thotë, se nëse në formulë, nuk do të llogaritej fizika e munguar me notën 4, por me një koeficent tjetër të ulët, Dajana nuk do të penalizohej

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *