“Duhet të jesh idiot nëse s’kupton çfarë po bëhet” paralajmërimi i Artan Lames – Stop
KLIPET

“Duhet të jesh idiot nëse s’kupton çfarë po bëhet” paralajmërimi i Artan Lames

Mbrëmjen e djeshme transmetuam rastin e një qytetari, i cili prej më shume se 25 vjetësh jeton në Angli. Ai denoncoi korrupsionin në Kadastrën e Sarandës, që kalonte në disa rrjete sekserësh e zyrtarësh. Për legalizimin e hotelit fillimisht qytetari dha 2000 euro me anë të një sekseri për drejtorin e Legalizimeve të asaj kohe, Laert Pasha. Pas 3 vitesh denoncuesi kishte mbajtur kontakte me Laert Pashën, që tani në Kadastër punon si specialist, dhe ai i kërkoi 4000 euro per nxjerrjen e hipotekës së hotelit. Pas këtij transmetimi, mbrëmjen e djeshme, Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Sarandës, bënë ndalimin me iniciativë të shtetasit Laert Pasha, 41 vjeç,me detyrë specialist i sportelit dhe arkivës në zyrat e Kadastrës Sarandë.Ai dyshohet për “Korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike” dhe për hetime të mëtejshme, materialet iu dërguan Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë.Nga ana tjetër, kreu i Përgjithshëm i Kadastrës, në një konferencë të posacme për mediat,pasi falenderoi emisionin “Stop”, kërkoi ndjesë në emër të insitucionit dhe bëri një paralajmërtim të fortë për punonjësit e tij.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *