Drejtori i DPAP njofton rinisjen e mesimit! – Stop
KLIPET

Drejtori i DPAP njofton rinisjen e mesimit!

Drejtori i DPAP i ministrisë së arsimit, Selman Hodaj, ka njoftuar mësuesit nga makina e tij, se mësimi do të rinisë për klasat e 9-ta dhe maturantët, duke parë mundësinë e studimit vetëm 10 veta në një klasë.Nga ana tjetër në rrjet po qarkullon një peticion, që kërkon anulimin e provimeve të maturës shtetërore për këtë vit, për shkak të pezullimit të mësimit nga situata e koronavirusit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *