Dhunimi i 92 vjecarit/ gjyqtarja ve duart ne koke nga ekspertiza mjeko-ligjore-Stop-20 Janar 2021 – Stop
Të Gjitha

Dhunimi i 92 vjecarit/ gjyqtarja ve duart ne koke nga ekspertiza mjeko-ligjore-Stop-20 Janar 2021

Për rastin e dhunës të së moshuarit 92 vjecar nga i biri, ne iu drejtuam psikologes Gejsi Ndoja, e cila thotë, se ankthi dhe trauma në këtë moshë mund të shkaktojë edhe trauma të rënda dhe probleme kardiake. Ajo thotë, se kurimi i pasojave kërkon kohë.E bija e të moshuarit tregon, se në seancë gjyqsore pati debate shumë të ashpra midis gjyqtares, avokatit dhe prokurorit. Sipas saj, gjyqtarja ka vënë duart në kokë, kur ka parë fotot dhe nuk arrinte të kuptonte, se pse agresori është nën masën “detyrim paraqitjeje”.Pas këtij momenti vajza tregon, se ka kërkuar urdhër mbrojtjeje për babain nga i biri.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *