Dhuna çnjerezore e mjekeve te Fierit, reagon Ministria e Shendetsise-Stop-26 Maj 2021 – Stop
Të Gjitha

Dhuna çnjerezore e mjekeve te Fierit, reagon Ministria e Shendetsise-Stop-26 Maj 2021

Një ditë më parë transmetuam rastin e një akti dhune të paprecedent të disa mjekëve të Spitalit të Fierit ndaj një qytetari.”Stop” siguroi audio regjistrimin e dhunës barbare, që 4 mjekët e Fierit ushtruan ndaj qytetarit Ardit Klima.Në material dëgjohej, sesi mjeku neurolog Enver Halili bashkë me disa kolegë të tij, mjeku i Hemodinamikës, Ndriçim Kallashi, dhe një tjetër i quajtur Luli, e rrahën dhe fyen në mënyrë cnjerëzore Arditin.Mjekët mohojnë ta kenë prekur me dorë, por fotot e Arditit dhe audio regjistrimi treguan të kundërtën.Ministria e Shëndetsisë reagoi, duke dënuar dhunën e duke kërkuar hetim të plotë për ngjarjen në Spitalin e Fierit.Ministria e Shëndetësisë ka ngritur një grup pune për një hetim administrativ, ndërsa nxit dhe organet kompetente për zbardhjen sa më të shpejtë të ngjarjes.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *