Deti, Rama: Nuk kemi konsensus me Greqinë, do të ulemi të flasim – Stop
Lajme, Të Gjitha

Deti, Rama: Nuk kemi konsensus me Greqinë, do të ulemi të flasim

Nga Praga ku u diskutua mbi Komunitetit Politik Evropian, kryeministri Rama foli edhe për çështjen e detit me Greqinë, e cila do të shkojë në Hagë.

Ai bëri me dije se procesi është duke vazhduar dhe se kërkon kohën e vet, ndërsa shtoi se akoma nuk ka një konsensus mes palëve.

“Do të ulemi dhe do të flasim, sepse ky është një proces ligj me proceduara që ne do t’i respektojmë, sepse duhet të bëjmë shumë të qartë pozicionin tonë. Qëndrimi i unifikuar që kërkon gjykata, kërkon kohën e vet. Nuk kemi një konsensus nga palët”,
tha Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *