Bonusi i bebes/ Rama publikon shifrat, sa familje kanë përfituar – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Bonusi i bebes/ Rama publikon shifrat, sa familje kanë përfituar

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar shifrat e familjeve që kanë përfituar nga bonusi i bebes.

Përmes një postimi në Facebook Rama thotë se në 5 muajt e parë të vitit 2021, kanë ardhur në jetë 15,837 fëmijë që e kanë përfituar bonusin.

Po ashtu kreu i qeverisë bën me dije se në total që nga miratimi i këtij vendimi të Qeverisë, kanë përfituar nga 40 mijë lekë, 88 mijë familje për fëmijën e parë dhe 80 mijë për fëmijën e dytë dhe 120 mijë lekë kanë përfituar familjet shqiptare për fëmijën e tretë.

MIRËMËNGJES dhe me lajmin e bukur se 15,837 fëmijë të lindur në pesë muajt e parë të vitit, kanë përfituar bonusin e bebes, e me kënaqësinë që deri tani kemi mbështetur mbi 88 mijë familje me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë, ju uroj një ditë të qetë”, shkruan Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *