Berluskoni: Putinin më dërgoi 20 shishe vodka për ditëlindjen time dhe një letër të ëmbël – Stop
Bota, Të Gjitha

Berluskoni: Putinin më dërgoi 20 shishe vodka për ditëlindjen time dhe një letër të ëmbël

Ish-kryeministri italian, dhe njëkohësisht kryetar i Forca Italia, Silvio Berluskoni, është shprehur se i ka rivendosur kontaktet me presidentin rus Vladimir Putin.

“Për ditëlindjen time Putini më dërgoi 20 shishe vodka dhe një letër shumë të ëmbël. Unë iu përgjigja me shishe Lambrusco dhe një letër po aq të ëmbël. E takova si një person të paqes dhe të arsyeshëm …”. Kështu u shpreh Silvio Berlusconi sipas asaj që mëson LaPresse gjatë fjalës së tij në mbledhjen e asamblesë së Forza Italia në Dhomë për zgjedhjen e kreut të grupit.

“Ministrat rusë kanë thënë tashmë në disa raste se ne jemi në luftë me ta, sepse ne i ofrojmë armë dhe financim Ukrainës. Unë personalisht nuk mund të jap mendimin tim sepse nëse i thuhet shtypit do të jetë një fatkeqësi, por është shumë, shumë, shumë i shqetësuar. Unë kam rivendosur marrëdhëniet me Presidentin Putin, paksa shumë”, tha Berluskoni.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *