Berisha “non grata” nga SHBA, Taulant Balla: It is a beautiful day for the Albanian Democracy – Stop
Lajme, Të Gjitha

Berisha “non grata” nga SHBA, Taulant Balla: It is a beautiful day for the Albanian Democracy

Vjen reagimi i parë nga Partia Socialiste pas vendimit të DASH për të shpallur “non grata” Sali Berishën.

Reagimi i Taulant Ballës:
PËRSHËNDES VENDIMIN E SHTETEVE TË BASHKURA TË AMERIKËS NDAJ SALI BERISHËS:
“Aktet e korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Po e shpall Berishën dhe anëtarët e afërt të familjes së tij si të papranueshëm për të hyrë në Shtetet e Bashkuara.
Ne mbetemi #tëbashkuarkundërkorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.”
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *