Bashkia e Pukës vaksinim i detyrueshëm, kryebashkiaku: Punonjësit të sjellin kartelën e vaksinimit, kush nuk e sjell… – Stop
Lajme, Të Gjitha

Bashkia e Pukës vaksinim i detyrueshëm, kryebashkiaku: Punonjësit të sjellin kartelën e vaksinimit, kush nuk e sjell…

Puka bëhet bashkia e parë në vend që bën të detyrueshëm vaksinimin kundër COVID-19 për punonjësit e administratës. “BalkanWeb” bën me dije se kryebashkiaku i Pukës Gjon Gjonaj ka nxjerrë një vendim për administratën shtetërore.

Gjonaj kërkon që punonjësit e administratës të sjellin kartelën e vaksinimit kundër COVID-19, ose në të kundërt duhet të paraqesin rezultatet e tamponit çdo javë.

Gjonaj ka marrë vendim gjithashtu për rikthimin e dezinfektimeve masive në qytet dhe institucione, për shkak të rritjes së numrit të rasteve gjatë ditëve të fundit. “Kush nuk vaksinohet, çdo javë të sjell rezultatet e tamponit. Është koha të respektojmë jetën”, ka deklaruar Gjonaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *