Ambasadorja Yuri Kim i bashkohet marshimit të LGBTI+ në Tiranë (FOTO) – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Ambasadorja Yuri Kim i bashkohet marshimit të LGBTI+ në Tiranë (FOTO)

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim i është bashkuar sot parades së krenarisë të organizuar nga komuniteti LGBTI+ në Shqipëri.

Ambasada e SHBA ka publikuar fotot e Yuri Kim, teksa shfaqet duke valvitur flamurin e ylbertë dhe është veshur me bluzën e komunitetit LGBTI+.

Njoftimi i Ambasadës së SHBA

Ambasadorja Yuri Kim dhe Zëvendës Ambasadori Demian Smith ju bashkuan Marshimit të Krenarisë LGBTI+ në bulevardin e Tiranës për të treguar mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për mbrojtësit e të drejtave të njeriut dhe organizatat e shoqërisë civile që punojnë në Shqipëri për të përkrahur të drejtat dhe liritë themelore të të gjithë njerëzve për të jetuar me dinjitet.

Shtetet e Bashkuara mbeten të përkushtuara ndaj të drejtave të njeriut dhe lirive themelore për të gjithë personat si parime kushtetuese që vazhdojnë të udhëheqin diplomacinë amerikane.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *