Akulloret me fekale, AKU zbarkon në terren dhe vendos 28 gjoba – Stop
Lajme, Të Gjitha

Akulloret me fekale, AKU zbarkon në terren dhe vendos 28 gjoba

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer 156 kontrolle dhe monitorime vetëm pak ditë pas publikimit të një ivestigimi që tregonte cilësinë e keqe të akulloreve që shiten në Tiranë.

Analizat e kryera në pesë pika të njohura ku shitet akullore në kryeqytet, treguan për një mbingarkesë të madhe të akullores me stafilokok dhe baktere të tjera.

AKU ka vendosur 28 gjoba paralajmëruese në subjekte të ndryshme dhe ka marrë 7 mostra në produkte, për t’i analizuar për cilësinë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *