Aksidenti tragjik në Kroaci, Gjykata vendos 1 muaj arrest për shoferin – Stop
Lajme, Të Gjitha

Aksidenti tragjik në Kroaci, Gjykata vendos 1 muaj arrest për shoferin

Shoferi i cili shkaktoi aksidentin tragjik në Kroaci me pasagjerë nga Kosova do të qëndrojë 1 muaj në paraburg.

Gjykata kroate ka marrë sot vendimin për masën e arrestit të 52-vjeçarit.

Kujtojmë se disa ditë më parë ai drejtonte autobusin ku udhëtonin qytetarë nga Kosova teksa pas përmbysjes së autobusit 10 prej tyre vdiqën dhe dhjetra të tjerë janë plagosur.

Sipas dëshmive, shoferin e kishte zënë gjumi në timon vetmë 30 minuta pasi e kishte marrë drejtimin e autobusit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *