Afganët, Yuri Kim: Si gjithmonë, Shqipëria i ofroi mbrojtje njerëzve në nevojë – Stop
Lajme, Të Gjitha

Afganët, Yuri Kim: Si gjithmonë, Shqipëria i ofroi mbrojtje njerëzve në nevojë

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim ka qenë e pranishme në Rinas, ku ka pritur grupin e parë të refugjatëve afganë, të cilët mbërritën në orët e para të mëngjesit në vendin tonë.

Ndërkohë për arrdhjen e refugjatëve afganë, Kim ka reaguar në një postim në Tëitter.

Kim thekson se siç kanë bërë gjithmonë, populli i Shqipërisë edhe një herë u ofron mikpritje dhe mbrojtje njerëzve në nevojë.

“Olta Xhaçka dhe unë mirëpritëm grupin e parë të afganëve që kërkonin strehim të përkohshëm në Shqipëri. Siç kanë bërë gjithmonë, populli i Shqipërisë edhe një herë u ofron mikpritje dhe mbrojtje njerëzve në nevojë. Ne jemi krenarë t’ju quajmë një mik dhe aleat. Faleminderit”, shkruan ambasadorja Kim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *