86-vjeçarja zgjidhet “Miss e Mbijetuara e Holokaustit” – Stop
Bota, Të Gjitha

86-vjeçarja zgjidhet “Miss e Mbijetuara e Holokaustit”

Selina Steinfeld: Nuk kam fjalë ta përshkruaj gëzimin tim

Një grua 86-vjeçare e cila u mbijetoi arrestimeve masive dhe masakrave të hebrenjve në Rumani kur ishte fëmijë, u kurorëzua si “Miss e Mbijetuara e Holokaustit” e Izraelit.

Dhjetë gra në të 80-at e tyre morën pjesë në këtë konkurs të veçantë dhe kishte si qëllim t’u sillte njohje dhe gëzim anëtarëve të mbijetuar të Holokaustit të cilët po pakësohen.

Gratë u trajtuan nga artistë makeup-i parukierë dhe stilistë.

Sipas organizatorëve, misi Selina Steinfeld, u zhvendos në Izrael më 1948, u martua dhe lindi tre fëmijë. Ajo ka shtatë nipa e mbesa dhe 21 stërnipa e stërmbesa.

“Nuk kam fjalë ta përshkruaj gëzimin tim”, tha ajo, shkruan AP.Ngjarja u mbajt këtë vit për herë të parë që prej 2018-s për shkak të pandemisë.

Klan News

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *