“100 mije leke per te hequr nje dhemballe” klinikat dentare abuzojne me cmimet – Stop
KLIPET

“100 mije leke per te hequr nje dhemballe” klinikat dentare abuzojne me cmimet

Një i ri është drejtuar në emisionin “Stop”, pasi thotë, se ka mbetur i shokuar, kur pasi hoqi një dhëmballë në një klinikë dentare, i kërkuan 100 mijë lekë të vjetra. “Stop” me kameran e vet shkon te kjo klinikë dentare, ku na thuhet, se cmimi varion. Mbi të gjitha, në këtë klinikë nuk është afishuar asnjë listë cmimesh.Gjatë një vëzhgimi në klinkat dentare në kryeqytet vumë re, se cmimet variojnë me disafish, për të njejtat shërbime.Presidenti i Urdhrit të Stomatologut, Nikollë Deda thotë, se ka abuzime nga klinikat dentare. Sipas tij, në rastet, kur dentisti nuk është transparent me qytetarin për tarifat e shërbimit, ai del para komisionit të disiplinës. Cmimi duhet t’i tregohet qytetarit më parë dhe duhet të jetë i njejtë për të gjithë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *