Zjarri, Peleshi:Mbi 300 mijë litra ujë janë hedhur mbi zonën e Karaburunit – Stop
Lajme, Të Gjitha

Zjarri, Peleshi:Mbi 300 mijë litra ujë janë hedhur mbi zonën e Karaburunit

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar përsëri lidhur me situatën e shkaktuar nga zjarret në Karaburun.

Nëprmjet një postimi në rrjetet sociale, Peleshi shkruan se janë neutralizuar disa nga vatrat e zjarrit në Karaburun.

Sipas ministrit, Operacionet e Forcave të Armatosura do të vazhdojne punën për të eleminuar plotësisht çdo vatër, por temperaturat e larta, relievi dhe era e bëjnë akoma më të vështirë  operacionin.

Reagimi

Mbi 300 mijë litra ujë janë hedhur mbi zonën e Karaburunit për të neutralizuar vatra të ndryshme zjarri. Operacionet e Forcave të Armatosura do të vazhdojne me intensitet për të eleminuar plotësisht çdo vatër. Temperaturat e larta, relievi dhe era e bëjnë akoma më kompleks operacionin.

Ndërkohe janë marrë të gjitha masat që ne rast nevoje të shtohen trupat dhe mjetet nga ajri dhe toka.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *