Zjarr në barakat e romëve në Shkodër, digjet brenda një 13- vjeçare – Stop
Të Gjitha

Zjarr në barakat e romëve në Shkodër, digjet brenda një 13- vjeçare

Një vajzë 13- vjeçare e sëmurë rome është djegur brenda ‘banesës’ së saj në Shkodër. Një zjarr ka përfshiu mëngjesin e sotëm barakat ku jetojnë komuniteti rom në Shkodër dhe dyshohet se ka ardhur nga pakujdesia.

Vajza ndodhej në gjumë dhe ka qenë e pamundur për ta nxjerrë jashtë.

Zjarri mësohet të ketë rënë rreth orës 06:00 të mëngjesit ndërkohë që zjarrfikëset fikën flakët. Ai filloi në një nga barrakat dhe më pas përfshiu edhe tre të tjera

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *