Zelensky: Putini është ‘askushi’, nuk jam i interesuar të flas me të – Stop
Bota, Të Gjitha

Zelensky: Putini është ‘askushi’, nuk jam i interesuar të flas me të

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha në një intervistë për Sky News se ai “nuk është i interesuar” të takohet me Vladimir Putin për bisedimet e paqes. Ai e përshkroi Putinin si një “askush” që jeton në një “flluskë informacioni” dhe nuk e di me të vërtetë se çfarë po ndodh në fushën e betejës.

“Nuk është interesante për mua. Nuk është interesante të takohem, jo ​​interesante të flasësh. Pse? Sepse ne patëm takim me atë në Formatin e Normandisë, ishte përpara pushtimit në shkallë të gjerë. Pashë njeriun që thoshte një gjë dhe më pas bëri një tjetër”, tha ai kur u pyet për një takim me Putin.

Zelensky shtoi se nuk e kuptonte se kush i merr vendimet në Rusi duke qenë se veprohet ndryshe nga çfarë deklaron Putin. “Nuk mund ta kuptoj – janë vendimet e tij apo dikush tjetër? Pra, për të takuar çfarë, për të shtrënguar duart? Nuk është interesante. Të flas? Unë vërtet nuk e kuptoj se kush i merr vendimet në Rusi. Kush është ai tani? Pas pushtimit të plotë, për mua ai është askush, askush.”

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *