Yuri Kim: Korrupsioni është kancer! SHBA po ndërmerr hapa për ta parandaluar – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Yuri Kim: Korrupsioni është kancer! SHBA po ndërmerr hapa për ta parandaluar

Ambasadorja Yuri Kim ka deklaruar se korrupsioni është kancer.

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ajo bën të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po ndërmarrin masa shtesë për ta parandaluar korrupsionin dhe për të luftuar financimin e paligjshëm.

“Korrupsioni është kancer. SHBA po ndërmerr hapa shtesë për të parandaluar korrupsionin, për të luftuar financimin e paligjshëm, për të mbajtur përgjegjës aktorët e korruptuar dhe për të forcuar kapacitetin për të ekspozuar aktet korruptive. Ja lajmet më të fundit nga Shtëpia e Bardhë”,-shkruan Kim në “Twitter”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *