Vlonjatët nuk i binden urdhrave të karantinës COVID-19/ Gjoba 3 lokaleve dhe një këmbësori – Stop
Të Gjitha

Vlonjatët nuk i binden urdhrave të karantinës COVID-19/ Gjoba 3 lokaleve dhe një këmbësori

Në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga Qeveria Shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19 nga ana e Seksionit të Rendit në Komisariatin e Policisë Vlorë u kryen kontrolle.

Bëhet me dije se kanë qënë tre lokalet që I kanë kundërshtuar urdhrat e për këtë arsye janë gjobitur.
Është gjobitur: Lokali nën administrimin e shtetasit E.F., 54 vjeç, me emërtimin “Bar-kafe” në lagjen “1 Maji” Vlorë, ka marrë masë administrative 100 000 lekë.

Lokali nën administrimin e shtetasit R.S., 56 vjeç, me emërtimin “Bar-kafe” në lagjen “24 Maji”, Vlorë, ka marrë masë administrative 100 000 lekë.

Lokali nën administrimin e shtetasit J.S., 33 vjeç, me emërtimin “Bar-kafe” në lagjen “Pavarësia”, Vlorë, ka marrë masë administrative 100 000 lekë.
Për të tre këta shtetas u përpiluan Proces–verbalet mbi kundravajtjen administrative.
Njëkohësisht u përpilua Proces–verbal mbi kundravajtjen administrative, edhe për shtetasin G.K., 38 vjeç, i cili nuk ka zbatuar urdhërin e dhëne nga organet kopetente për ndalimin e lëvizjes për këmbësorët sipas orarit të përcaktuar. Masa administrative kundrejt tij është 10 000 lekë.

Policia iu bën thirrje qytetarëve t’ju binden ndalesave të përcaktuara dhe të kufizojnë sa më shumë lëvizjet për të mirën e përbashkët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *