Video/ Policia e Kosovës ndalon hyrjen në kufi të skuadrës serbe. – Stop
Aktualitet

Video/ Policia e Kosovës ndalon hyrjen në kufi të skuadrës serbe.

Ashtu siç kishte njoftuar më parë, policia e Kosovës nuk ka lejuar hyrjen në territorin e saj të skuadrës së Crvena Zvezda.

Pavarësisht se vizita e saj për të zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër ekipit ilegal Trepça në Zveçan, nuk ishte lejuar nga autoritetet kosovare, klubi i Beogradit kishte vendosur të luante këtë transfertë.

Por udhëtimi i skuadrës është ndërprerë në pikën kufitare të Jarinjës, ndërsa autobusi me të cilin udhëtonin futbollistët dhe stafi teknik janë kthyer mbrapsht. Pamjet janë publikuar nga klubi i Crvena Zvezda, ndërsa janë shoqëruar me reagime negative nga mediat serbe.

 

Našim fudbalerima nije dozvoljen ulazak na Kosovo.

Publiée par FK Crvena zvezda sur Mercredi 9 octobre 2019

Delije! 👏🏻🔴⚪

Publiée par FK Crvena zvezda sur Mercredi 9 octobre 2019

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *