VIDEO/Pas fitores,argëtim,talebanët shijojnë triumfin në parkun e lojërave – Stop
Bota, Të Gjitha

VIDEO/Pas fitores,argëtim,talebanët shijojnë triumfin në parkun e lojërave

Pas marrjes nën kontroll të Afganistanit, mesa duket të lumtur nga fitorja, talebanët kanë gjetur edhe pak kohë për argëtim.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, një grup luftëtarësh është parë në një park lojërash në Herat, duke bërë gara me makina elektrike.

Kanë mjaftuar vetëm pak minuta që kjo video të bëhët virale në rrjet.

Këto pamje vijnë në kohën kur afganët kanë mbushur aeroportin e Kabulit dhe po tentojnë të largohen nga vendi.

FullSizeRender

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *