Video/ Lorik Cana jep mesazhin e tij nga Roma per koronavirusin. – Stop
Të Gjitha

Video/ Lorik Cana jep mesazhin e tij nga Roma per koronavirusin.

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë mesazhin e futbollistit të njohur, Lorik Cana, i cili iu bën apel qytetarëve të mbrohen nga koronavirusi.

“Përshëndetje nga shtëpia ime në Romë. Disa gjëra të vogla për secilin prej nesh. Kemi detyrë të respektojnë sidomos pjesën e higjienës, të lajmë duart, të evitojmë grumbullimet, në gjendje gripale të qëndrojmë në shtëpi. Studentët që janë pushim, nuk janë pushim por kanë një mision përgjegjësie”, shprehet Cana.

Mesazhi i Ramës:

🔴 Mesazh i kapitenit legjendar të kuqezinjve, Lorik Cana

🔴 FRIKË JO, KUJDES PO!

🔴 DHE JU LUTEM:

Të ruajmë veten dhe njëri-tjetrin duke kufizuar sa më shumë kontaktet fizike! Të lajmë duart sa më shpesh për jo më pak se 20 sekonda! Të kufizojmë daljet dhe uljet nëpër kafene e restorante, vajtjet në palestra, disko e në mjedise të mbyllura me kontakte të shumta! Të mbrohemi me maskën e arsyes nga INFODEMIA – lajmet, kronikat, komentet, debatet që krijojnë konfuzion, pasiguri, shkurajim!

🔴 Mesazh i kapitenit legjendar të kuqezinjve, Lorik Cana🔴 FRIKË JO, KUJDES PO! 🔴 DHE JU LUTEM: Të ruajmë veten dhe njëri-tjetrin duke kufizuar sa më shumë kontaktet fizike! Të lajmë duart sa më shpesh për jo më pak se 20 sekonda! Të kufizojmë daljet dhe uljet nëpër kafene e restorante, vajtjet në palestra, disko e në mjedise të mbyllura me kontakte të shumta! Të mbrohemi me maskën e arsyes nga INFODEMIA – lajmet, kronikat, komentet, debatet që krijojnë konfuzion, pasiguri, shkurajim!

Publiée par Edi Rama sur Mardi 10 mars 2020

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *