VIDEO/ “Hidheni në koshin e plehrave”, imami arab në Gjermani kundër flamurit shqiptar – Stop
Bota, Të Gjitha

VIDEO/ “Hidheni në koshin e plehrave”, imami arab në Gjermani kundër flamurit shqiptar

Një imam i quajtur Abu Rumaisa, gjatë njv ligjërate të tij u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që frekuentojnë xhaminë e tij që të hedhin në kosh flamurin kombëtar.

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale, Rumaisa, i cili shërben në xhaminë e Braunschëeig në Gjermani, flet me urrejtje dhe përçmim ndaj flamurit shqiptar.

I gjithë diskutimi nisi pasi dikush e kishte pyetur imamin se nëse mund të mbante flamurin shqiptar që ia kishte dhuruar një shqiptar.

“Hidhe në kosh”, u përgjigj menjëherë imami Abu Rumaisa duke shtuar se ky flamur përfaqëson qafirat dhe jo myslimanet dhe është kundër islamit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *