Veliaj: Karta e Studentit përfshin ilaçe me çmim të reduktuar – Stop
Lajme, Të Gjitha

Veliaj: Karta e Studentit përfshin ilaçe me çmim të reduktuar

Kreu i Bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj ka deklaruar se një tjetër shërbim i është shtuar kartës së studentit. Veliaj tha se studentët do të përfitojnë medikamente me çmime të reduktuara.

“Një kartë studenti që u debatua e u fol për 30 vite se kush e ka dhe kush duhet ta bëjë, vetëm ne i dhamë dum. Sot, jo vetëm kemi Kartën e Studentit, por ofrojmë dhe 1500 shërbime, – e paprecedentë dhe për shumë prej kartave të studentit në plot qytete të tjera në perëndim ku askush nuk ka kapur këtë rekord shërbimesh”, tha Veliaj.

Më tej Veliaj tha: Për të gjithë nevojat që një student do ketë në Tiranë, tashmë është një rrjet i tërë, i kudondodhur, ndoshta rrjeti më i madh që ne kemi në qytet, i cili ofron pjesën e vet të fitimit ta ulë për të ndihmuar studentët. 

Tashmë me kartën e studentit pritet të përfitojnë 75 mijë të rinj në kryeqytet përmes 1500 marrëveshjeve të realizuara nga Bashkia e Tiranës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *