“Vdiqën menjëherë”, mikesha e turistëve rusë: Jam e sigurt që ata… – Stop
Lajme, Të Gjitha

“Vdiqën menjëherë”, mikesha e turistëve rusë: Jam e sigurt që ata…

Mediat ruse vazhdojnë ti kushtojnë vëmendje tragjedisë së ndodhur në Qerret të Kavajës, ku humbën jetë 4 turistë rusë.

Më 18 tetor, “Courier.Sreda” bisedoi me kolegën e njërit ka personat që ndërruan jetë, pikërisht Sergei Burenko.

Rreth versionit të policisë për saj të vdekjen e të ë njohurve të saj për shkak të ventilimit ajo është shprehur e habitur ae si mund të vdesin 4 persona në një hapësirë aq të madhe.

“Sergey ishte një njeri shumë i mirë, nuk i kishte bërë keq askujt. Punonim së bashku. Ajo që ndodhi është shokuese. Ata vdiqën menjëherë, as nuk lëvizën. Të gjithë ishin në vendet e tyre. Jam e sigurt që ata nuk mund të mbyteshin apo të helmoheshin njëkohësisht. Dikush do të lëvizte apo duhej të rrëzohej, por ata qëndronin ulur në vendet e tyre. Nuk ka asnjë gjurmë. Ndoshta rezultatet e vërteta të autopsisë nuk do dalin kurrë në media. Ata nuk patën as kohë për të pirë apo ngrënë gjë. Dhe ata që shkruajnë gjëra pa kuptim, do të doja që të mos ndjenin dhimbjen që kemi ne”, është shprehur ajo.

Vajza tha gjithashtu se trupat e të vdekurve do të dërgoheshin në shtëpi pasi të kryen disa ekzaminime.

-“Derisa të na i japin trupat, ne jemi duke pritur.Tani ne thjesht po presim, – tha Anastasia.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *