Vdekja e 5 vjecares/ Si u manipulua raporti i aksidentit, 3 vjet per te zbuluar te verteten! – Stop
KLIPET

Vdekja e 5 vjecares/ Si u manipulua raporti i aksidentit, 3 vjet per te zbuluar te verteten!

Në shtator të vitit 2018 kemi transmetuar rastin e një aksidenti të ndoshur në qershor 2018, në fshatin Kurjan të Fierit, një aksident tragjik, që i mori jetën në derën e shtëpisë vajzës së vogël 5 vjecare të familjes Metohu.Një makinë ford fokus e mori përpara vogëlushen dhe e la të pajetë.Gjyshja e vajzës, Lumturi Metohu nuk gjen paqe, për humbjen e mbesës dhe provoi, se raporti i aksidentit ishtë manipuluar dhe autori i tragjedisë ishte lënë i lirë. Prokurori i cështjes nuk mori në pyetje gjyshen, që ishte dëshmitare okulare dhe gjithashtu nuk kërkoi as gps-në e makinës për të verifikuar shpejtësinë.’Stop” në atë kohë bëri një eksperiment dhe më pas familjarët e vajzës 5 vjecare i kërkuan Prokurorit, që të merrte gps e makinën nga kompania Sllovene, për të kuptuar, me cfarë shpejtësie ka qenë makina në momentin e aksidentit. Rezultoi, se makina ishte me 64 km/orë dhe jo 15-20 km/orë, sic u pretendua nga prokuroria.Pas 3 vitesh ngjarja shkon për gjykim për drejtuesin e automjetit. Apeli Vlorë detyroi prokurorinë e Fierit të ngrejë akuzën. U deshën 18 ekspertë dhe 3 vjet hetime, për të mbërritur në konkluzionin e emisionit “Stop”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *