“Varret nuk kemi ku ti çojmë”, banorët: Bashkia të bëjë diçka! – Stop
KLIPET

“Varret nuk kemi ku ti çojmë”, banorët: Bashkia të bëjë diçka!

Banorë të zonës Lanabregas ankohen në emisionin Stop, pasi që prej viteve 2000 kanë paguar lekë tek një banor i zonës, i cili pretendonte se kishte një truall. Ata dhanë paratë, që ky truall të përdorej si varrezë. Rreth 100 familje gjatë kësaj kohe kanë varrosur të afërmit e tyre, që ndaheshin nga jeta. Në vitin 2014 del një pronar i ri, i cili pretendon, se e bleu këtë tokë dhe nuk kishte dijeni, që aty kishte varre. Banorët e zonës thonë, se nuk mund të heqin varret e të afërmve, por nëse personi, që ka marrë tokën ka të drejtë, duhet të bëjë bashkia dicka.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *