Ulen ndjeshëm temperaturat, si parashikohet moti për ditën e sotme. – Stop
Të Gjitha

Ulen ndjeshëm temperaturat, si parashikohet moti për ditën e sotme.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 14ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 24 ºC dhe në zonat bregdetare nga 14C në 23ºC.

Era do të fryej në drejtim Verilindor me forcë valëzimi deri në 1 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndejshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 16ºC dhe në zonat e ulëta nga 08ºC në 18ºC.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *