Ukraina konfirmon rastin e parë me koronavirus. – Stop
Të Gjitha

Ukraina konfirmon rastin e parë me koronavirus.

Ukraina ka konfirmuar rastin e saj të parë me koronavirus.

Njoftimin e ka dhënë zëvendës Ministri i Shëndetësisë, Viktor Lyashko i cili tha se rasti ishte identifikuar në qytetin jugperëndimor të Chernivtsi.
Sipas mediave vendase, pacienti kishte udhëtuar me familjarët për në Itali.

“Ne patëm katër raste të dyshuara dhe sot një rast u konfirmua,” tha Lyashko në një konferencë për shtyp.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *