Tiranë/ Qendra shendetesore pa analizen e tiroides. – Stop
KLIPET

Tiranë/ Qendra shendetesore pa analizen e tiroides.

Në Qendrën Shëndetësore të Specialiteteve numër 2 në kryeqytet nuk bëhen analizat e tiroides, edhe pse kanë qenë të planifikuara në muajt janar dhe shkurt.Kjo pasi mungojnë reagentët. Nga ana tjetër në disa klinika private këto analiza kryhen kundrejt pagesës jo të vogël.Juristja e Qendrës shëndetësore numër 2 thotë, se mungesa e reagentëve është problem i buxhetit, që celet me vonesë dhe kjo përsëritet gjithmnonë.Në Fondin e Sigurimeve Shëndetësore thonë, se faji është i Qendrës Shëndetësore, pasi buxheti është celur që në shkurt dhe fonde ka, por qendra nuk i ka bërë llogaritë sic duhet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *