Tirane/ Pastrimi I diferencuar, firma Korsel “mbyt” Xhamllikun ne plehra – Stop – 18 Nentor 2020 – Stop
Të Gjitha

Tirane/ Pastrimi I diferencuar, firma Korsel “mbyt” Xhamllikun ne plehra – Stop – 18 Nentor 2020

Në redaksinë e emisionit “Stop” ka ardhur një denoncim nga një zonjë, e cila kërkon të mbetet anonime.Ajo tregon, se merret me biznes 30 vitesh në Tiranë dhe është taksapaguese e rregullt e detyrimeve. Problemi i zonjës është, se në afërsi të dyqanit të saj në zonën e Xhamllikut, koshat e mbeturinave dhe trotuarët nuk pastrohen pothuajse fare. Nga ana tjetër, në zonën e Myslym Shyrit, ku zonja ka një tjetër dyqan, situata është krejt ndryshe.

“Stop” mësoi, se në zonën e Xhamllikut deri në Krrabë, tenderin e pastrimit e ka fituar firma “Korsel sh.p.k”.Grupet tona të xhirimit monitoruan,zonat, për të cilat fliste zonja dhe pretendimet e saj dhe vërtetoi, se situata ishte ajo, që përshkruante denoncuesja.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *