Të shtënat me armë në Astir, ndërrojnë jetë dy personat në makinën tip “Audi”! Atentatorët qëllojnë me breshëri – Stop
Lajme, Të Gjitha

Të shtënat me armë në Astir, ndërrojnë jetë dy personat në makinën tip “Audi”! Atentatorët qëllojnë me breshëri

Nga të shtënat me armë zjarri mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit në Tiranë, kanë ndërruar jetë dy persona.

Mësohet se, atentatorët kanë qëlluar me breshëri plumbash drejt automjetit tip “Audi”, i cili kishte ndaluar në semafor.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 19:30, në vendin e quajtur “2 rrathët” në Unazë të Re, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjeti tip “Audi”. Si pasojë kanë humbur jetën dy shtetas ende të paidentifikuar, të cilët ishin brenda në mjet.

Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe po kontrollojnë zonën me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Tiranës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes dhe grumbullimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *