Sulm në shkollë, 1 i vdekur dhe 10 të plagosur. – Stop
Të Gjitha

Sulm në shkollë, 1 i vdekur dhe 10 të plagosur.

Një person ka vdekur dhe 10 të tjerë kanë mbetur të plagosur në një incident të dhunshëm në shkollën profesionale Savo Vocational, i vendosur në ambjentet e një qendre tregtare në Kuopio të Finlandës.

Sipas policisë, agresori që sulmoi nxënësit e shkollës profesionale ishte i armatosur me shpatë dhe me armë.

Një nga të plagosurit është një oficer policie ndërsa dy nga studentët e plagosur, të shtruar në spital, janë në gjendje të rëndë.

Prej përleshjes, ai mbeti edhe vet i plagosur dhe u arrestua nga forcat e policisë, teksa ishte i shtrirë mes të plagosurve të tjerë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *