Stop – Zgjidhja e Ministrise se Shendetesise per internistet: Do t’u japim hapesire! (19 mars 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Zgjidhja e Ministrise se Shendetesise per internistet: Do t’u japim hapesire! (19 mars 2020)

Lidhur me shqetësimet e mjekëve specializantë të mjeksisë interne, pyesim edhe Rektorin, Arben Gjata, i cili na thotë, se ata kanë shumë të drejtë dhe duhen vlerësuar, pasi janë mjekë të rrallë, që i duhen mjeksisë sonë.Gjata thotë, se për këto kërkesa është bërë dhe një takim me ministres e shëndetësisë dhe premton, se këtë cështje do ta konsumojë sërish me të. Kreu i Urdhrit të Mjekut shprehet, se nuk mund të bëjë gjë, pasi në këtë cështje është në tavë ministrja.Ai thotë, se përgjigjet vetëm për etikën dhe mbron pacientët. Në fund i drejtohemi Ministrisë së Shëndetsisë dhe Mbrojtjes sociale, e cila na përgjigjet, se mjekëve do t’i jepet hapësirë dhe do t’i njihet receta sipas specialitetit, për të cilin ata kanë studiuar dhe janë specializuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *