Stop zgjidh pagen e luftes se shiteseve! – Stop
KLIPET

Stop zgjidh pagen e luftes se shiteseve!

12 shitëse të kompanisë “Sport Vizion” i janë drejtuar emisionit “Stop”, pasi tregojnë, se me izolimin për shkak të pandemisë, iu krijuan probleme në punë. Transporti publik u pezullua, ndaj në muajt mars e prill pronari u tha, që të sakrifikonin, pasi do t’u jepte bonus. Por kjo periudhë u zgjat, ndaj vajzat e lanë punën. Tani kërkojnë pagën e luftës dhe bonusin e premtuar.Menaxherja e “Sport Vizion” u thotë vajzave, se paga e luftës nuk ka kaluar akoma, ndërsa bonusin nuk do marrin.Por kur me menaxheren komunikon gazetarja e Stop-it, ajo premton edhe pagën e luftës edhe bonus.Të nesërmen e kësaj bisede në llogaritë e vajzave kishte kaluar paga e luftës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *